Компресорно-конденсаторні агрегати з водяним контуром серій WY і WR2 є альтернативою традиційним зовнішнім блокам з повітряним теплообмінником. Вони мають невеликі розміри і розташовуються усередині будівель. Застосування підводу води в мультізональних VRF-системах дозволяє об’єднати переваги водяних і фреонових систем.
- Температура і витрата теплоносія (води), що підводиться до фреоновому теплообміннику, можуть бути оптимізовані для досягнення максимальної ефективності холодильного циклу.
- Компресорно-конденсаторні агрегати з водяним контуром можуть розташовуватися в безпосередній близькості від внутрішніх блоків, наприклад, по поверхах у висотній будівлі.
- Це дозволяє мінімізувати падіння продуктивності системи, пов’язане з довжиною трубопроводів холодоагенту.
- Відсутня прямий теплообмін між контуром холодоагенту і зовнішнім повітрям, а проміжний контур теплоносія вносить додатковий ступінь свободи при управлінні параметрами системи. Це може бути використано при необхідності цілорічного охолодження об’єктів.
- За рахунок організації підводу води знімаються обмеження на відстань і перепад висот між внутрішніми блоками мультизональной системи і зовнішніми приладами (градирнями). Це важливо для висотних будівель і великих комплексів будівель.
- Якщо контур теплоносія об’єднує кілька компресорно-конденсаторних агрегатів, то створюється можливість утилізації тепла для нагріву приміщень від систем, що працюють в режимі охолодження. Наприклад, в офісній будівлі тепло від технологічних приміщень: серверних, гарячих цехів їдальнях тощо – буде використано для нагріву повітря в офісах.
Системи серії WR2 мають два додаткових переваги щодо серії WY. Перше – це повна незалежність користувачів і можливість одночасної роботи внутрішніх блоків в режимах охолодження і нагріву. Друге – максимальна ефективність за рахунок двох контурів утилізації тепла: контуру циркуляції рамках кожної системи і першого контуру, що об’єднує кілька систем.
Обов’язковим компонентом системи WR2 є ВС-контролер або WCB-контролер.