Україна

Новини і публікації

Стерилізація і фільтрація повітря в сучасних кондиціонерах Mitsubishi Electric

У побутових кондиціонерах Mitsubishi Electric Corporation нової серії MSZ-FH застосовані останні наукові і технологічні досягнення в області очищення повітря і розподілу повітряних потоків. Одна з таких передових технологій – система тонкої фільтрації і стерилізації Plasma Quad.

Принцип дії Plasma Quad

Система Plasma Quad позбавляє повітря від чотирьох небезпечних забруднювачів: бактерій, вірусів, алергенів і пилу.

Внутрішній блок MSZ-FH оснащений високовольтними вольфрамовими електродами, що перетворюють повітря між ними в іонізований газ – плазму. Сформований системою Plasma Quad сильне електричне поле повністю перекриває площу фільтра (мал. 1), утворюючи суцільну завісу плазми, яка руйнує бактерії і інактивує віруси.

Мал. 1. Принцип дії системи очищення повітря Plasma Quad

Бактерії

Тестування антибактеріальних властивостей системи очищення повітря Plasma Quad вироблялося в Науково-дослідному центрі навколишнього середовища ім. Кітасато (Японія). У тестовій лабораторії в приміщенні об’ємом 25 кубічних метрів розпорошувався аерозоль, що містить золотистий стафілокок (штам № 12732 за каталогом NBRC) в концентрації 109 КУО на мілілітр. За три години обробки повітря кондиціонером MSZ-FH25VE концентрація життєздатних бактерій зменшилася на 99,92% (мал. 2). За результатами дослідження видано висновок KRCES-Bio № 23_0311.

Мал. 2. Вплив на бактерії

Віруси

Для випробування противірусної ефективності системи Plasma Quad в приміщенні об’ємом 25 кубічних метрів розпорошувався аерозоль, що містить повноцінний вірус грипу H3N2, хоча зазвичай виробники обмежуються речовинами, що імітують вірус, в невеликій камері об’ємом 1 кубометр. Система Plasma Quad довела свою ефективність, нейтралізувавши 99% вірусів за 65 хвилин.

На малюнку 3 показані клітини печінки собаки в чашці Петрі. Вони стають прозорими при ураженні вірусом грипу H3N2 при вимкненому системі очищення (зліва). Через 65 хвилин роботи Plasma Quad культуру живих клітин знову інфікували аерозолем з повітря. У правій частині малюнка вміст чашок Петрі має синій колір, що говорить про практично повної інактивації вірусу.


Мал. 3. Інактівація вірусів

Алергени і пил

Система очищення повітря Plasma Quad дозволяє руйнувати алергени, що містяться в повітрі. Як правило, алергенами є білкові молекули, тривимірна структура яких підтримується за рахунок зв’язків між атомами сірки. Це можуть бути останки мікроскопічних кліщів, продукти їх життєдіяльності, пилок. Плазма руйнує зв’язку між атомами сірки, і денатурований білок-алерген вже не здатний викликати алергічну реакцію. При низькій швидкості вентилятора система видаляє 94% найменшої котячої шерсті і лупи, а також 98% пилку, наявного в повітрі. Ефективність була підтверджена Інститутом алергенів навколишнього середовища в м Токіо (Японія), про що видано висновок ITEA No. 12M-RPTFEBO22.

В рамках цього ж експерименту було встановлено, що Plasma Quad при низькій швидкості обертання вентилятора видаляє 88,6% наявних в повітрі пилу і кліщів.

Дрібнодисперсні частки PM 2.5

Особливу небезпеку в великих сучасних містах, а також в районах великих лісових пожеж становлять дрібні тверді частинки, звані PM (від англ. Particulate matter). Безліч таких частинок міститься в вихлопі дизельних двигунів, широко поширених в Європі. Частки розміром менше 2,5 мкм, що більш ніж в 20 разів менше діаметра людського волосся, позначаються PM 2.5.

Дихальна система людини не здатна затримувати такі дрібнодисперсні частинки, тому з легких вони разом з киснем потрапляють в кров і розносяться по організму. Найбільш небезпечні поліциклічні ароматичні вуглеводні, які роблять сильний канцерогенну і токсичний вплив.

Компанія Mitsubishi Electric Corporation розробила поліпшену систему Plasma Quad Plus, якій будуть оснащуватися кондиціонери серії Делюкс наступного покоління MSZ-LN. На додаток до зазначених вище механізмів дії вона здатна ефективно затримувати дрібнодисперсні частинки PM 2.5. Принципом дії системи стерилізації та тонкої фільтрації повітря Plasma Quad Plus буде присвячено окрему статтю в одному з наступних випусків журналу.

Бактерицидний фільтр з іонами срібла

Компанія Mitsubishi Electric Corporation, починаючи з 2016 р, комплектує внутрішні блоки побутової серії нової бактерицидної фільтрує вставкою з іонами срібла: настінного конструктивного виконання MSZ-FH, MSZ-EF, MSZ-SF25 ~ 50, MSZ-HJ, підлогові блоки MFZ-KJ і касетні блоки MLZ-KA. Бактерицидну обробку повітря новий фільтр виконує за рахунок дрібних частинок срібла, вбудованих в основу фільтра. Цілющі і протимікробні властивості іонів срібла відомі дуже давно. У наш час поширена теорія, згідно з якою іони срібла надаю бактеріостатичну і бактерицидну дію. Іони закріплюються на поверхні бактеріальне клітини і порушують деякі її функції, наприклад, розподіл, забезпечуючи бактеріостатичний ефект. Якщо іони срібла проникають через клітинну мембрану, то всередині патогенної бактеріальної клітини вони порушують її метаболізм, і в результаті клітина гине. Ефективність бактерицидної обробки повітря за допомогою фільтруючого вставки Mitsubishi Electric протестував і підтвердив японський інститут «BOKEN Quality Evaluation Institute». Середній термін служби бактерицидного фільтру з іонами срібла становить 1 рік, тому передбачені опціональні змінні комплекти.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0