Україна

Новини і публікації

Настінна припливно-витяжна вентиляційна установка з рекуператором Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E

Згідно нормативній літературі, що містить санітарно-гігієнічні вимоги, пропоновані до житлових будівель, в них слід передбачати вентиляцію з природним спонуканням. Це і є ті самі всім добре відомі витяжні грати на кухні, в санвузлах і ванною. А компенсацію видаляється звичайно передбачають за рахунок надходження в приміщення квартири зовнішнього повітря через щілини у віконних отворах, через відкриті кватирки або фрамуги. Є таке поняття, як інфільтрація зовнішнього повітря – приплив вуличного повітря, що просочується через нещільності зовнішніх огороджень під дією вітрових і гравітаційних сил. Вся принадність цього рішення в тому, що при оптимальному розмірі нещільностей віконних прорізів і запасу потужності системи опалення ми отримуємо природний приплив свіжого повітря, багатого киснем, без додаткових будівельних і грошових витрат.

Lossnay VL-100EU5-E

При розрахунках повітрообміну в житлових будівлях санітарно-гігієнічної нормою свіжого повітря на кожну людину в приміщенні, як правило, вважається 60 м³ / год на людину або 3 м³ на 1 м² площі житлового приміщення.

Однак енергетична криза початку 1970-х років підстьобнув широке впровадження в будівництво сучасних теплозберігаючих світлопрозорих конструкцій і нових технологій теплоізоляції фасадів будинків. Поява нових, абсолютно герметичних віконних систем з пластику практично звело нанівець можливість забезпечувати приплив свіжого повітря за допомогою інфільтрації. Якщо в приміщенні, в якому встановлені такі віконні блоки, відсутня приплив свіжого повітря, його необхідно регулярно провітрювати. Але багатьох лякає слово «провітрювання», коли за вікном -26°C або автомобільна траса з інтенсивним рухом. При цьому, якщо не забезпечити в приміщенні достатній приплив свіжого повітря, в ньому буде спостерігатися нестача кисню, підвищена вологість або сухість (залежно від пори року) і запиленість. Якщо ж у будинку недостатня витяжка, буде спостерігатися підвищена вологість, жирна кіптява на стінах кухні, запотівання вікон в зимовий період, можливий грибок на стінах, особливо у ванній кімнаті і туалеті, а також на стінах, покритих шпалерами, – і, як наслідок, підвищення ризику захворювань серцево-судинної та дихальної системи. Крім того, велика частина меблів і оздоблювальних матеріалів постійно виділяє в повітря небезпечні хімічні сполуки. Їх ГДК (гранично допустима концентрація) в санітарно-гігієнічних висновках на дані меблі та оздоблювальні матеріали задається з умов дотримання норм вентиляції. І чим гірше працює вентиляція, тим сильніше зростає концентрація даних шкідливостей в повітрі вдома, тому від забезпечення належної вентиляції безпосередньо залежить здоров’я мешканців будинку.

Існує думка, що побутовий кондиціонер вирішує проблему вентиляції житла, – це не так. Пряме призначення кондиціонера – створення комфортної температури повітря в приміщенні. Деякі з них оснащені системами очищення повітря від різних забруднень, включаючи ті, які викликають так званий синдром нездорового приміщення. Проте жоден кондиціонер не змінює хімічний склад повітря, тому необхідність провітрювання все-таки залишається в силі. І ось в сучасних будівлях з теплими стінами і герметичними вікнами в міру зниження теплових втрат через вікна і стіни все більшу роль стали грати втрати енергії на обробку повітря, що подається в приміщення. Це навіть, скоріше, не втрати, а вимушені витрати енергії, так як в холодну пору року для підтримки комфортної температури в житловому приміщенні доводиться підігрівати свіже повітря, що надходить ззовні, а в літній час – навпаки, його охолоджувати, а потім, після часткового використання, відправляти назад, т. е. в певному сенсі опалювати або охолоджувати вулицю. Що ж тут можна зробити?

Найбільш ефективним способом є технологія рекуперації, тобто утилізації теплоти. Можна організувати обмін теплотою і вологою між потоками входить і виходить з приміщення повітря. Якщо в герметичному приміщенні не організований приплив свіжого повітря, тиск в приміщенні знижується. У цьому випадку ефективність встановленої витяжної системи різко падає. Організація циркуляції повітря за допомогою припливно-витяжної системи забезпечує збалансований повітрообмін в приміщенні і ефективне видалення забрудненого повітря.

Багато виробників кліматичної техніки виробляють припливно-витяжні установки з рекуперативними теплообмінниками, проте їх мінімальна продуктивність становить 250-300 м³ / ч, а габарити припускають їх розміщення або в просторі за стелею підшивання (порядку 300 мм), або в спеціальному приміщенні. У разі житлових приміщень у багатоквартирних будинках відомих масових серій це неприйнятно.

Компанія Mitsubishi Electric розробила що не має аналогів припливно-витяжну установку з рекуперацією теплоти, яка монтується на стіні і може бути використана саме в житлових приміщеннях, де відсутня можливість використовувати підшивання стелі.

Ця система рекуперативної вентиляції Lossnay VL-100EU5-E має максимальну продуктивність до 105 м³ свіжого повітря на годину, що цілком достатньо для житлового приміщення площею близько 30 м². Ця установка дозволяє утилізувати до 70% енергії, що витрачається на охолодження або нагрівання повітря в приміщенні, при цьому вона не тільки знижує операційні витрати на електроенергію, але і дозволяє зменшити необхідну продуктивність, а отже, і вартість обладнання кондиціонування повітря приблизно на 30%.


Lossnay VL-100EU5-E
Вентиляційна установка Lossnay VL-100EU5-E не просто подає в приміщення свіже повітря, але і змінює його температуру і вологовміст. Влітку припливне повітря охолоджується і осушується за рахунок тепло- і вологообміну з витяжним повітрям; взимку – навпаки: припливне повітря нагрівається і зволожується перед надходженням в приміщення.

Організація циркуляції повітря за допомогою припливно-витяжної системи забезпечує збалансований повітрообмін в приміщенні і ефективне видалення забрудненого повітря.

Теплообмінник Lossnay виготовлений з ультратонкої паперу, що має спеціальне просочення. Матеріал рекуператора має виборчу проникність до різних газам, що забезпечує вільне проходження водяної пари і перешкоджає прониканню через стінки теплообмінника таких забруднюючих речовин, як вуглекислий газ і аміак.

Гофровані шари теплообмінника склеєні перпендикулярно один одному і утворюють канали для припливного і витяжного повітря. Через стінки теплообмінника відбувається передача теплоти між повітряними потоками, а також дифузія водяної пари від більш вологого повітря до менш вологому. Ефективність теплообмінника Lossnay 5-го покоління збільшена за рахунок застосування влагопроніцаемие клею для фіксації гофрованих шарів і роздільників.

Структура і матеріал теплообмінника перешкоджають передачі звукових хвиль і поглинають звукові коливання. Лабораторними вимірами і багаторічним досвідом експлуатації підтверджена ефективність придушення шуму в приміщеннях поблизу аеропортів, залізничних ліній і автомагістралей.

Вбудовані фільтри зменшують кількість пилу, пилку рослин та інших механічних забруднювачів, проникаючих в приміщення із зовнішнім повітрям. В установці Lossnay крім вентилятора немає інших рухомих частин, тому вона потребує лише нескладному обслуговуванні: періодичного чищення фільтру і теплообмінника. Циркуляція повітря відбувається через два отвори в стіні діаметром 80-85 мм.

Витрата повітря може регулюватися (високий і низький).

Mitsubishi Electric / Lossnay VL-100EU5-E
Споживана потужність (мін. / макс.), Вт 13/30
Витрата повітря (мін. / макс.), м³/ч 55/100
Ефективність утилізації тепла (мін. / макс.), % 73,0/80,0
Рівень шуму (мін. / макс.), дБ(А) 24/36,5
Вага, кг 7,5
Габарити ШхДхВ, мм 620x265x200
Напруга живлення: В, ф, Гц 220-240 В, 1 ф, 50 Гц
Країна виробник Японія

Для запобігання замерзання або пошкодження теплообмінника Lossnay необхідно відключати установку, якщо зовнішня температура падає нижче -10°C і вологість повітря всередині приміщення піднімається вище 40%. Як правило, в житлових приміщеннях вологість повітря взимку не буває високою, тому установка Lossnay зберігає працездатність і при більш низькій температурі зовнішнього повітря.

Включення і виключення VL-100U5-E здійснюється c допомогою зовнішнього перемикача.

За допомогою перемикача можна відкривати або закривати заслінку, через яку подається зовнішнє повітря. Поворотом лопаті в нижній частині установки можна змінювати напрямок подачі повітря в приміщення: вертикально вниз або прямо горизонтально.

ксплуатації підтверджена ефективність придушення шуму в приміщеннях поблизу аеропортів, залізничних ліній і автомагістралей.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0