Україна

Новини і публікації

Lossnay — комплексне рішення для комфорту і енергоефективності

Оцінюючи комфортність приміщень, особливо тих, в яких нам доводиться жити і працювати, ми беремо до уваги сукупність кількох параметрів. Перш за все мова йде про тепловому комфорті, як повітря, ступеня освітленості і рівні шуму. Залежно від роду занять і способу життя сучасна людина проводить в житлових і громадських будівлях від 52 до 85% добового часу. І якщо умови вдома або на роботі недостатньо комфортні, самопочуття людей погіршується, а працездатність неминуче падає.


Мал. 1

Стан повітряного середовища сучасних житлових і громадських будівель, особливо в містах, залежить від параметрів зовнішнього повітря і інтенсивності внутрішніх джерел забруднення. Наявність навіть малих джерел забруднення в закритому приміщенні служить причиною скупчення шкідливих для здоров’я речовин у високій концентрації. Повітря забруднюється діоксидом вуглецю, що виділяється в процесі дихання, продуктами неповного згорання побутового газу, а також речовинами, що утворюються в ході розкладання оздоблювальних полімерних матеріалів. Так, матеріали на основі полівінілхлориду виділяє в повітряне середовище бензол, толуол, етилбензол, циклогексан, ксилол, бутиловий спирт і інші вуглеводні. Деревостружкові плити на фенолформальдегидной і мочевиноформальдегидной основі забруднюють повітря фенолом, формальдегідом, аміаком. Килимові покриття з хімічних волокон служать джерелом стиролу, ізофенола, сірчистого ангідриду.

Ось чому створення оптимальної повітряного середовища в житлових і громадських будівлях – важлива гігієнічна і інженерно-технічна проблема. Один з основних етапів її рішення – забезпечення необхідних параметрів повітрообміну. У сучасних будівлях це завдання вирішується за допомогою приточно-витяжною вентиляція, в той час як за тепловий комфорт відповідають системи кондиціонування.

Уже майже 20 років корпорація Mitsubishi Electric поставляє на український ринок системи кондиціонування і припливно-витяжні установки з рекуперацією теплоти під торговою маркою Lossnay («Лоссней»). Ці установки зарекомендували себе як енергоефективне і надійне обладнання, що забезпечує необхідні якісні показники повітря в приміщенні.

У середини 2015 року на українському ринку з’явилося обладнання нового покоління, розроблене компанією Mitsubishi Electric з урахуванням європейських вимог до енергоефективності вентиляційного обладнання (EuP Lot 11). Ефективність рекуперації нових моделей припливно-витяжних установок серії LGH-RVX-E, що забезпечують подачу повітря в діапазоні від 150 до 2000 м³ / год, може досягати 85%. Вони працюють в режимах рекуперації теплоти, без теплообміну або в автоматичному режимі. Низького споживання електроенергії вдалося домогтися, застосувавши вентилятори з безколекторними двигунами постійного струму. З установками поставляються два повітряних фільтра класу G3 (EU3) – для подачі і витяжки. Також можлива поставка високоефективних повітряних фільтрів F7 (EU7).


Мал. 2а

Передбачена робота цих установок в холодну пору року: якщо температура зовнішнього повітря знаходиться в діапазоні -15°C … -10°C – припливний вентилятор працює переривчасто (60 хв. – Вкл., 10 хв. – Викл.); а якщо температура опускається нижче -15 ° C, то припливний вентилятор працює протягом 5 хвилин, а протягом 55 хвилин знаходиться в режимі очікування. Однак, ці обмеження можна подолати, оскільки в системі управління установок Лоссней передбачена можливість управління роботою виносного нагрівача, призначеного для попереднього підігріву зовнішнього повітря.

За допомогою русифікованого пульта управління можна задавати один з чотирьох режимів продуктивності вентилятора, при цьому в кожному режимі є можливість адаптації напірно-витратних характеристик до існуючої мережі повітропроводів. Можна також організовувати підпір або розрядження повітря всередині приміщення, що обслуговується, а також здійснювати включення і виключення системи з будь-якого зовнішнього сигналу, наприклад від BMS-системи або датчика вуглекислого газу.

Для розміщення установок продуктивністю 1500 і 2000 м³/ ч висотою 800 міліметрів потрібні спеціальні приміщення. Для вирішення цієї проблеми компанія Mitsubishi Electric, починаючи з кінця 2015 року, пропонує варіант установок «Лоссней» продуктивністю 1500, 2000, 2500 м³/ год з вертикальним розміром всього 500 міліметрів.

Їх можна розташовувати за стелею підшивання і проводити технічне обслуговування знизу.

До сих пір блоки кондиціонерів комерційної серії Mr. Slim могли працювати спільно з установками припливно-витяжної вентиляції «Лоссней» тільки при підключенні до однієї загальної централізованій системі управління. Однак така система в приміщенні є не завжди, частіше за все вентиляція і кондиціювання управляються незалежно один від одного.

Компанія Mitsubishi Electric розробила рішення, яке дозволить вентиляційних установок з рекуперацією теплоти торгової марки «Лоссней» управляти і температурою повітря, тобто забезпечувати в приміщенні тепловий комфорт і якість повітря одночасно.


Мал. 2б

Є два варіанти підготовки повітря з точки зору оптимізації його температури: управління температурою повітря в приміщенні в режимі охолодження в діапазоні від 19 до 28 ° C і в режимі нагріву в діапазоні від 17 до 28°C, а також управління температурою повітря, що подається в режимі охолодження в діапазоні від 17 до 23°C і в режимі нагріву в діапазоні від 23 до 28°C.

Для цього до вентиляційної установки «Лоссней» і до зовнішнього блоку комерційної серії Mr. Slim серії Power Inverter PUHZ-ZRP підключається теплообмінний блок «фреон-повітря» моделі GUG 01/02/03 / SL-E. Роботою даного комплексу можна управляти або з пульта управління теплообмінного блоку GUG-SL (Мал. 2а), вибираючи режіми Thermo-ON і Thermo OFF і температуру повітря в потоці в режимі охолодження або нагрівання, або з двох пультів (Мал. 2б), при цьому другий – стандартний пульт установки «Лоссней», що дозволяє включати або вимикати подачу повітря, а також вибір між режимами роботи вентиляційної установки (ступінь продуктивності вентиляторів, режим рекуперації, вентиляції, байпас і т.п.).

При використанні такого рішення є наступні обмеження: до зовнішнього блоку серії Mr. Slim приєднується тільки один теплообмінний блок GUG-SL, цей блок може працювати тільки при ступенях продуктивності «Лоссней» 3 і 4. У режимах вентиляції та байпаса, а також при ступенях продуктивності 1-й і 2-й блоки GUG-SL повинні бути вимкнені .

Таблиця сумісності

Витрата
повітря
м³/ч
Модель
Lossnay
Управління температурою УВ Управління температурою ПВ
Т/О Блок зовнішній блок Т/О Блок зовнішній блок
Модель Модель Производительность, нагрев, кВт Продуктивність, охолодження, кВт Модель Модель Производительность, нагрев, кВт Продуктивність, охолодження, кВт
500 LGH-50RVX-E GUG-01SL-E PUHZ-ZRP35 4,1 3,6 GUG-01SL-E Зовнішній блок відсутній
650 LGH-65RVX-E
800 LGH-80RVX-E GUG-02SL-E PUHZ-ZRP71 8,0 7,1 GUG-02SL-E PUHZ-ZRP35 4,1 3,6
1000 LGH-100RVX-E
1500 LGH-150RVX(T)-E GUG-03SL-E PUHZ-ZRP100 11,2 9,5 GUG-03SL-E PUHZ-ZRP71 8,0 7,1
2000 LGH-200RVX(T)-E
2500 LGH-250RVX(T)-E PUHZ-ZRP125 14,0 12,5

Є можливість підключення даного комплексу до системи централізованого управління по лінії M-Net виробництва Mitsubishi Electric.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0