Україна

Новини і публікації

Контролер фреонових секцій припливних установок PAC-AH M-J для VRF-систем CITY MULTI

Компанія Mitsubishi Electric Corporation представляє лінійку контролерів PAC-AH125 / 140/250 / 500M-J, що дозволяють підключати фреонові секції припливних установок до зовнішніх блоків мультізональних VRF-систем CITY MULTI. Холодо- і теплопродуктивність секцій при цьому може складати від 9 до 56 кіловат.

Контроль цільової температури і регулювання продуктивності при такому підключенні можуть здійснюватися двома способами. Перший-за температурі витяжного повітря або повітря приміщення-зазвичай застосовується для проектів, в яких весь витрата повітря припливної установки подається в велике монооб’ємні приміщення, а продуктивність вентиляційної системи розрахована на повну компенсацію теплопритоков або тепловтрат. Другий спосіб, що полягає в підтримці цільової температури в каналі припливного повітря, знаходить застосування там, де вентиляційна система використовується спільно з місцевими доводчиками, наприклад внутрішніми блоками мультизональной системи CITY MULTI. Фактично секція охолодження (нагрівання) забезпечує подачу повітря з «нейтральної» температурою, а функція компенсації інших теплопритоков і тепловтрат покладено на доводчики. Цей варіант підходить для вентиляції і кондиціонування окремих приміщень і найкращим чином вписується в концепцію мультізональних VRF-систем.

У комплекті з контролером поставляються чотири термистора, а також електронні розширювальні вентилі. Два термистора кріпляться на рідинну і газову труби холодоагенту, один встановлюється в повітряному каналі перед фреоновим теплообмінником. Термістор, який буде вимірювати цільову температуру повітря, розміщується в приміщенні або в повітроводі після теплообмінника. Залежно від продуктивності теплообмінника обирається одна з модифікацій контролера PACAH125 / 140/250 / 500M-J, що розрізняються типом і кількістю розширювальних вентилів.

Мал. 1. Контролер PAC-AH M-J для фреонових секцій припливних установок

 

Управління контролером PAC-AH M-J здійснюється за допомогою пульта PAR-32MAAG (мал. 2), що поставляється окремо, а також за допомогою зовнішніх сигналів. В обох випадках контролер пов’язаний з блоком управління припливної установки, який видає сигнал дозволу на роботу фреонової секції.

Завдяки великій довжині сигнальної лінії пульт PAR-32MAAG зазвичай виноситься з венткамера і розміщується в точці, зручною для користувача.

Пульт дозволяє користувачеві управляти охолодженням або нагріванням припливного повітря независи- мо від контролера вентиляційної установки. Таке рішення представляється доцільним, так як управління вентиляцією зазвичай знаходиться в зоні відповідальності служби експлуатації, а користувачеві досить управляти лише параметрами, що безпосередньо відносяться до його комфорту.


Мал. 2. Пульт управління PAR-32MAAG

 

Контролер PAC-AH M-J може бути більш тісно пов’язаний з блоком управління припливної установкою через ланцюга зовнішніх сигналів. Передбачено зовнішнє включення і виключення сухим контактом, установка цільової температури аналоговим сигналом 0 ~ 10 В, підключення сухого контакту, що спрацьовує при несправності установки. Слід підкреслити, що зовнішній аналоговий сигнал управляє саме цільової температурою, а не продуктивністю фреонової секції. Продуктивність контролер регулює самостійно, і зовнішнє управління системою не передбачено. При надходженні сигналу про аварію контролер вимкне систему і припинить подачу фреону в теплообмінник. У систему диспетчеризації буде переданий код несправності. Для зворотного зв’язку передбачені вихідні сигнали «включено», «вимкнено», «аварія», «відтавання», «управління вентилятором». На платі контролера встановлений роз’єм для підключення приладу MAC-333IF-E, який необхідний для зміни режиму роботи за допомогою зовнішнього сигналу і реалізації додаткових можливостей в плані зовнішнього управління і контролю.

Пульт управління PAR-32MAAG необов’язковий при зовнішньому управлінні, тому він поставляється окремо. Проте пульт дуже зручний і для варіанту повного зовнішнього управління. З його допомогою можна перевіряти правильність формування і проходження зовнішніх керуючих команд, а також виводити діагностичну інформацію, що відноситься до VRF-системи.

Додаткову цінність даного рішення надає можливість одночасного підключення фреонової секції припливної установки і внутрішніх блоків до одного зовнішнього блоку VRF-системи CITY MULTI. Завдяки цьому був реалізований цікавий проект- оснащення пам’ятника архітектури XIX століття «Садиба Гедеонова» сучасною системою кондиціонування і вентиляції. Будівля знаходиться в безпосередній близькості від Московського Кремля: від кремлівської стіни його відокремлює лише вузька Манежна вулиця. У XIX столітті ця садиба належала Олександру Михайловичу Гедеонову- російськіому театральному діячеві. Зараз садиба переобладнана в офісну будівлю.

Складність проекту полягала в тому, що для розміщення компресорно-конденсаторних агрегатів і припливно-витяжних установок було виділено дуже невеликий простір, де не вдалося одночасно розмістити і зовнішні блоки мультизональной системи і компресорно-конденсаторні блоки (або чиллер) для секцій охолодження вентустановок.

Єдино прийнятним тут рішенням було застосування зовнішнього блоку системи VRF для вирішення обох завдань. Установка зовнішніх блоків поза будівлею зі зрозумілих причин не розглядалася. Блоки, обладнані відводами для виходу нагрітого повітря, були розміщені в мансарді. Оскільки влітку повітря в мансарді може сильно нагріватися, для організації примусового припливу встановлені осьові припливні вентилятори, які задіюються при температурі повітря вище 30 ° C.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0